About me

Iva Fialová

Tento blog jsem začala psát v létě roku 2014, kdy jsme se s manželem - po několika letech života v Belgii - přestěhovali do Itálie, do "Zálivu básníků", nedaleko Cinque Terre a ikonického Toskánska. Naší dcerce tehdy bylo pět měsíců a my jsme o nové životní destinaci (a vlastně i etapě) nevěděli vůbec nic. Jak se žije české rodině v Itálii? Jak se zvládá mateřská mimo "domov", rodinu a skupinu dlouholetých přátel? Na všechno tohle odpovídal tento blog až do roku 2017.

V únoru 2017 jsme se vrátili zpět do ČR. O "nové destinaci" jsme opět nevěděli naprosto nic - naposledy jsme odtud odcházeli svobodní a bezdětní! Že život ve velkoměstě s dětmi je něco zcela jiného, od té doby zjišťujeme každý den - je to pro nás úplně nová výzva!

Život v cizině nás naučil užívat si přítomného okamžiku a jeden druhého. Také jsme pochopili, že prostřednictvím rodičovství se člověk může rozvíjet (bez ironie i s ironií). Milujeme cestování, překrásné výhledy, moře a hory! Ale nakonec je jedno, kde člověk žije. S dětmi je každý den nový, jíný, plný obohacujících poznání a objevů - stačí se dívat jejich očima... anebo si nalít sklenku vína ;-)

 

Tento blog je o cestách s našimi ratolestmi - po vodě, po souši i po duši. Nás všech.

Donna di casa = italsky "žena v domácnosti". V češtině bych se tak označit asi zdráhala - to je ta ženská, co všude chodí s hadrem, na sobě květovanou zástěru a na hlavě natáčky po babičce! Ne, to fakt ne. Hadru se sice při každodenní rutině s dítětem nevyhnu, ale to ostatní je úplně mimo. Název jsem zvolila na začátku našeho života v Itálii hlavně proto, že to zní vznešeně. A ano - tak trochu to zakrývá šedou podstatu: každodenní rutinu papání, přebalování, uklízení, praní a vytahování drobných předmětů z dětí. Rozhodně však nejde jen o tohle :-) "Donna di casa" je taky někdo, kdo se stará o své ratolesti, ale přitom se snaží užívat si života, cestovat, nalézat krásu v každodennosti... a hlavně se tomu všemu občas od srdce zasmát.

Kde všude mě ještě najdete?

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now