Velké dobrodružství

September 11, 2014

Dnes se cítím naprosto neporazitelně. Zvládla jsem čtyřminutovou cestu autobusem s kočárkem, na kterou jsem se připravovala celé čtyři hodiny! Nejprve bylo třeba prosvištět si některá slovíčka:


con passeggino = s kočárkem
e possibile = je možné
biglietto = lístek
A San Terenzo, per favore. = Do San Terenza, prosím.


Následně nakrmit a uspat dítě, abych mohla na tu velkolepou cestu sbalit veškeré vybavení – deku, hračky, kočárek, tašku s plínama a Bepanthenem, blicí hadrovou plínu, náhradní blicí hadrovou plínu, druhou náhradní blicí hadrovou plínu, jídlo, peníze, foťák, mobilní wifi a počítač (chci na pláži působit „děsně drsně“).


Za ryku probuzeného dítěte pak ještě ve zmatku procházím internetové stránky italského dopravce a ujišťuji se, že mě za nástup do autobusu s kočárkem nečeká trest smrti.


Povedlo se. Vyrážíme. Dcerka se vrtí, asi cítí moji neohroženost v kroku. Po cestě mi vypadne z kočárku deka a počítač, přičemž začnu odříkávat svoji modlitbu pro dnešní den „E possibile con passegino, per favore?“. Když už jí mám odříkanou minimálně padesátkrát, připlazí se k naší zastávce zlověstně vyhlížející autobus. Srdce mám až v krku. „E possibile…“ začnu ze sebe hrkat při otevření dveří. „Lá…“ řekne znuděně seňor řidič a odkáže mě do prostředních dveří.


A je to tu. Jedeme. Co na tom, že jsem ve zmatku nezaplatila jízdenku. Jedeme a to je nejdůležitější. Dcerka mě nedůvěřivě pozoruje s výrazem „Kam mě to do háje zase vlečeš?!“. Opáčím úsměvem (spíše pro davy okolo, než pro dítě), jakože je všechno v pořádku, jsem „děsně drsná“ a vím, co dělám.


Juhú! Tento blog už píšu pod stromem na pláži v Lerici, kam jsme došli procházkou ze San Terenza. Obě tyto vesničky jsou oblíbenými turistickými lokalitami a i v druhém zářijovém týdnu to tady docela praská ve švech. Není nijak vedro – asi 24 stupňů, ale jasná obloha a vane příjemně chladivý větřík. Dítě spí netuše, že v kočárku má zapojenou mobilní wifinu (která jako tradičně nefunguje). Co na tom. Působím „děsně drsně“ a sbírám odvahu na cestu zpět.

 

P.S. Ani při cestě zpět se mi nepodařilo zaplatit.


 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now