Zima je tu

December 5, 2014

V životě každého člověka se dějí věci, které spolu zdánlivě nemají nic společného – a přesto k sobě neodvratně směřují. Mám na mysli například to, že našemu dítěti roste zub a o patro níž se přistěhoval mladý italský vědec. Co mají tyto dvě události společného? Zatím zdánlivě nic. Ale až se bude historie ptát, co způsobilo, že nadějnému geologovi znenadání praskla žilka v mozku, stačí si představit, v čem žil. Kromě něj, nás a zubu našeho ječícího dítěte, totiž v této roční době bytový dům takřka nikdo neobývá. Dokonce i ty ještěrky se nám vyhýbají obloukem.


Noci jsou o to památnější, když přijde vichřice, déšť, hromy a blesky – zdejší verze poklidné sněhové nadílky. To už je opravdu spánek jen pro otrlé. Na seznam pojistných událostí jsme tak za posledních čtrnáct dní postupně připsali ulomenou okenici, kapající topení a prosakující vodu ve zdi. To nám ten Advent pěkně začíná.


A co se děje za oponou? Startuje fáze dvě. Pláže jsou vylidněné, je čas to tu všechno zbourat. Italové se pustili do díla a není hotelu, který by něco neopravoval, nedemontoval nebo nepřistavoval. O kvalitě jistě není pochyb. Kladiva a sbíječky se ozývají ze všech stran. Ozdravná procházka po probdělé noci tak dostává zcela nový rozměr. Zatímco naše sluníčko dohání spánkový deficit, dopíjím na promenádě třetí kapučíno a občas si líznu ibáče (musím se krotit, jsem přece matka).


Tak si říkám, že nejlépe se stejně mají italské děti. Kvůli dešti jim od začátku roku už devětkrát odpadla škola. Ve vzduchu je však cítit napětí. Poslední esemesku o probíhající vodní apokalypse prý úřady rozesílaly uprostřed slunného dne. Zatímco se mládež radostně poflakuje po autobusových zastávkách (tohle je snad univerzální), rodiče se začínají šikovat. Ještě jedno neuvážené rozhodnotí, a začne regulérní defenestrace.

 

Vlivem všech těchto událostí, se docela těším na jaro. Na jaře bude líp. Naše dítě bude mít alespoň základní sestavu zubů, přestane pršet, hotely budou zářit novotou a italské omladině se konečně dostane potřebného vzdělání. Vše zkrátka souvisí se vším. Do té doby musíme vydržet.

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now