Nový rok

January 8, 2015

Závěr roku 2014 byl skutečně velkolepý. Jakmile jsme na Štědrý den vystoupili v České republice po dvanácti hodinách řízení z auta, nadělil Ježíšek našemu dítěti pořádnou rýmu. A – jak jsme později zjistili – rýma devítiměsíčního dítěte působí velmi dobře jako zbraň hromadného ničení. Zatímco naše dcerka vesele vypouštěla bubliny z nosu, skoro celá rodina okolo lehla.  Šťastné a veselé tak u nás probíhaly v izolaci, za neustálého odsávání a postupného rušení všech plánů. Nakonec jsme se úspěšně promarodili až do nového roku, kde na nás opět čekala dvanáctihodinová jízda autem. Není nad pořádnou dovolenou!

 

Během Vánoc padlo mnoho tabu. Předně jsme se naučili používat odsávačku na vysavač. Geniální vynález, který na nás dříve působil drasticky, je odteď naším nejlepším společníkem. Dokonce tak dobrým, že se stal plnohodnotnou součástí dětského koutku. Postupně jsme odsáli nejen panenku Lidušku, ale i psí slečnu Pafinku a několik dalších, vesměs plyšových, zvířat.

 

Během Vánoc padly rovněž některé rodinné perly. V top desítce se nově umístil výrok: „Tak už se na to vy**r a udělej pápá,“ který zazněl, když o měsíc starší bratranec likvidoval chůvičku, nemajíce se ke společenskému rozloučení s návštěvou. Autor citátu budiž ponechán v anonymitě.

 

Během Vánoc nakonec padly i Vánoce samotné. Se slzou v oku budeme vzpomínat na pět malých dárků pod stromečkem. Letos jsme jich tam měli asi sto, přičemž adekvátní nárůst počtu balíčků pro dospělé nebyl zaznamenán. Naše rodina se tak vedle panenky Lidušky a psí slečny Pafinky rozrostla ještě například o hrající želvu, hrajícího pejska, hrající trumpetku, nehrající kostky, dvě stavebnice, dětský pískací mobil, pět leporel a již zmiňovanou menší plyšovou ZOO, které nemilosrdně vládne zelená bučící kráva. Největší úspěch měl ovšem balící papír.

 

A tak se stalo, že jsme se docela těšili „domů“, do Itálie. Udělali jsme „pápá“ závějím na Vysočině a s bučícím, pískacím a hrajícím kufrem našeho auta odjeli do teplých krajin. Po příjezdu do krajin jsme zjistili, že máme v bytě 15°C a neteče teplá voda. Zatímco našemu dítěti praskla u nosu slavnostně první italská bublina, pronesl přivolaný správce s širokým úsměvěm: „Happy New Year!”. Nic se nezměnilo. Boiler je „kaput“ a nás čeká krásný, dlouhý, italský rok 2015.

 

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now