Desatero hraní na italské pláži

March 6, 2015

Bourání báboviček se ukázalo být pro naše téměř roční dítě ideální aktivitou. Vzhledem k tomu, že se tato činnost již zařadila do zlatého fondu každodenní rutiny (hned vedle vyklízení poliček s botami), můžeme s jistotou konstatovat existenci určitých nepsaných pravidel tohoto písečného prostoru. Desatero hraní na italské pláži tedy vypadá následovně:

 

 1. Hračky na pláži patří všem. Jakmile vstoupíte na pláž, jsou všechny předměty, které s sebou nesete, potenciálním předmětem propadnutí ve prospěch rozptýleného dětského kolektivu.
   

 2. Vaše dítě začne chodit. Vložíte-li sotva chodícímu dítěti do každé ruky kamínek, rozběhne se.
   

 3. Pokud se vaše dítě rozběhne, rozběhne se téměř vždy směrem k vodě.
   

 4. Buďte připraveni na všechno. Je-li v blízkosti kamínek, klacíček, vajgl, zátka od lahve, nebo šňůrka nejistého původu, vaše dítě to bude chtít ochutnat.
   

 5. Písek bude všude. Ano, i v plíně. V době karnevalu počítejte rovněž s konfetami.
   

 6. Nezírejte. Pozdně-předškolní děti s dudlíkem jsou v písečném prostoru naprosto normální. Je-li to pro vás kulturně nepřijatelné, nechoďte po třetí hodině na blízké dětské hřiště.
   

 7. Očekávejte interakci s dětmi. Každých deset minut si s vámi přijde popovídat pětileté dítě, které ovládá italštinu lépe, než kdy budete vy.
   

 8. Očekávejte interakci s dospělými. Nejaktivnější jsou italské důchodkyně a komunisté z blízké lokální buňky, kteří Vás pravidelně zaměňují za občany Ruské federace.
   

 9. Očekávejte interakci se psy. Pokud v blízkosti právě čůral pes, buďte si jistí, že zrovna tam se vydá vaše dítě stavět hrad.
   

 10. Buďte ve střehu. Nikdy nevíte, kdy se ocitnete uprostřed slipové párty. Pozor si při ostrém jarním slunci dávejte zejména v závětří a nízko u země.

 

 

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now