Bude líp

April 14, 2015

Za poslední měsíc se udály velké věci. Oslavili jsme první rok společného soužití s dítětem, úspěšně jsme uzavřeli lyžařskou sezónu, navštívili jsme Benátky a z Čech jsme si přivezli druhé auto. A jaký je náš nejnovější „příjezdový rejting“? S neodkladným voláním instalatéra jsou spojeny již tři ze čtyř příjezdů z České republiky! Po dvanácti hodinách jízdy s nadšeným batoletem v zádech je tak svět hned ještě růžovější.

 

Oslava prvních narozenin naší dcerky byla divoká. Jelikož jsme měli pocit, že by na takové oslavě nemělo chybět nějaké další dítě, pozvali jsme naši britskou kamarádku se stejně starou holčičkou. Idylický obrázek poněkud kalila skutečnost, že naše dcera konkurenční děvčátko přímo nesnáší. Bylo to takové hezké odpoledne plné drobných úrazů, oděrek a nedorozumění. Mír zavládl až s novou trojkolkou (pro děti) a s lahví šampaňského (pro dospělé). Byl to dlouhý rok. Ještě štěstí, že nás čeká mnoho dalších.

 

Odhlédneme-li od domácích patálií, je třeba konstatovat, že Itálie je nádherná země. V La Spezii jsme hned u moře, přičemž nedaleko už začínají Apeniny a první lyžařské příležitosti. V průběhu zimních měsíců jsme si oblíbili Cerreto, což je malé středisko v Toskánsku, asi 60 km od nás. Slunce svítí. Sjezdovky jsou prázdné. Zatímco dítě spí pod kopcem v kočárku, „šérujeme“ s manželem skipass za 15 euro. Není tohle ráj na zemi? Jen na další lyžovačku si musíme pár měsíců počkat.

 

Pak jsme také absolvovali rychlokurz Benátek. Ačkoli v průvodci nadšeně popisovali, že se přímo do plovoucího města dá přijet autem, zapomněli už zmínit lichvářské poplatky za parkovné. Kdybychom to věděli, přijeli bychom hned ráno. Pro rodiče s malými dětmi bych rovněž doporučovala použít nosítko. Protože jsme pospíchali do hotelu, odehrál se náš výlet ve spěchu. Překotně jsme následovali šipky na náměstí Sv. Marka, neustále přenášejíc kočárek se spícím dítětem, které honbu za holuby zabalilo hned u prvního kanálu. Na konci Benátek jsme byli bohatě odměněni davy turistů, dravými ptáky a bolestí nohou. Ještě štěstí, že byl na blízku ochotný řidič watertaxi, který nás za lidovou cenu blížící se hodnotě letenky Pisa - Praha odvezl zpět k parkovišti. Cesta sice trvala sedm minut, ale stala se skutečným symbolem celé akce. Nicméně Benátky jsou krásné, a přijedeme zas!

 

A posledním zásadním okamžikem uplynulého měsíce bylo dovezení druhého auta z Čech. Vlastně to bylo zásadních okamžiků hned několik, které by se daly shrnout heslovitě takto: zběsilý nákup automobilu – divoká registrace v ČR – těsně před odjezdem STK, přezutí pneumatik, dořešení pojistky – úvaha nad smyslem vlastní existence – jízda do Itálie ve formátu „2 řidiči, 2 auta, 1 dítě“ – 12 hodin za volantem – několik dalších úvah nad smyslem vlastní existence – noční můry o bouračkách – úspěšný příjezd. Hurá! Odteď jsme s dcerkou mobilní a už bude jenom líp.

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now