Boj o zrno

May 25, 2015

Již to nelze ignorovat. Začala turistická sezóna. A s ní i boj o „zrno“.

 

V první řadě nastal boj o parkovací místa u pláže. Volné parkovací místo mezi San Terenzem a Lerici představuje od května do října předmět bezbřehého uctívání, drobných násilností a náhodných poškrábání klíčem kapoty. Volné parkovací místo u moře je totiž výsadou, která odděluje chudé od bohatých, ošklivé od krásných a neúspěšné od úspěšných. I já jsem pocítila nízkou potřebu parkovacího místa, a tudíž jsem se vypravila na radnici požádat o povolení. To jsem ovšem netušila, s jak hluboce sofistikovaným systémem máme tu čest. Povolení totiž ještě nezaručuje, že člověk zaparkuje a/nebo nedostane pokutu. Městečko má vypracovanou složitou soustavu nejrůznějších značení – od semaforů, přes různé barvy parkovacích pruhů, až po rozdělení parkovišť podle záhadných trojící písmenek. Pravidla se mění několikrát do roka, a dle vzdálenosti bydliště parkujícího. Nikdo neunikne. Zaparkovat správně je téměř nemožné.

 

Nově započal také boj o místo pro deku. S příchodem sezóny se ukázalo, že je více než polovina pláží předmětem soukromého vlastnictví. Z toho vyplývá, že zatímco na zprivatizovaných pískovištích mají úhledná lehátka, slunečníky a chodníčky, na veřejných bábovičkárnách začíná být narváno. A vysvětlujte ročnímu dítěti rozdíl mezi soukromým a veřejným prostorem. Písek chutná vždycky lépe vedle! S ohledem na tuto situaci jsem se rozhodla pátrat po pláži nové. Ideální volbou se jevila Punta Bianca, nedaleko vesnice Bocca di Magra. A tak jsem se jednoho dne (v žabkách) ocitla na kamenité strmé cestě kamsi do džungle – vybitý mobil, dítě v nosítku, ještěrčí fobii v patách. Už jsem si myslela, že titul „nejzodpovědnější matka roku“ budu oslavovat sama, když mě v cíli přivítalo několik lidí v horolezeckém vybavení. Naštěstí jsem kyblíček a formičky duchapřítomně schovala po cestě do křoví.

 

Ano, už se moc těším, až se sezóna rozjede. Na chodníku u pláže budou už zase k dostání (zaručeně pravé) kabelky od Prady. A já se nejspíš vrhnu na someliérký kurz.

 

 

.

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now