Jak zabavit batole

February 16, 2016

 

 „To vy u vás určitě žádnou chřipkovou epidemii nemáte,“ hodnotí italskou zimu příbuzná na Skypu. Případně s povzdechem: „Tady je furt hnusně, to vy tam máte určitě pořád sluníčko!“ No, sluníčko tady – pravda – máme. Podíl slunečných dnů je v naší oblasti určitě vyšší, než v ČR. Poznáte to i na náladě lidí. Jakmile uprostřed zimních dnů vysvitne sluníčko (nedej bože na ultra modré obloze), všichni jsou okamžitě okázale euforičtí. V takových dnech vás ve dveřích objímá dětská doktorka, italští řidiči ve frontě na semaforu vytrubují veselé melodie, a vaše batole dostává neustále něco zdarma. Ano, těchto dnů tady máme skutečně více.

 

To však ale neznamená, že i tady neumí být „hnusně“. Umí! A jak! Jsou noci, kdy vítr a déšť za okny burácí tak mohutně, že si pokládám otázku, jestli zdejší bouřka může zbořit dům. Nebo si představuji obrovský sesuv půdy ze svahu nad námi. Případně ohromnou vlnu tsunami ze směru nejbližšího pobřeží. Některé dny je zkrátka tak ošklivě, že na nákup člověk chodí v neoprenu. A není pravdou, že by se Itálii vyhýbaly chřipkové epidemie. I tady mají lidé chřipku. Dokonce mi přijde, že se kvůli vlhkému počasí bacily šíří lépe. Pravda, můj úsudek je zjevně ovlivněn aktuální zkušeností se školkou, kdy je dítě neustále nemocné. Ale uchraňte batole před nemocemi, když pak v jeslích usoplení spolužáci velkoryse „šérují“ oslintané vidličky z dětského nádobíčka s ostatními členy kolektivu. Hotová pohroma! Uklidňuji se tím, že si naše dcerka alespoň vybuduje pořádnou imunitu.

 

Když je dítě nemocné a/nebo je venku „hnusně“, nezbývá, než improvizovat. Znuděný a podrážděný jedinec v plenkách je to poslední, co v malém bytě potřebujete. Jelikož jsem těmto situacím v poslední době čelila docela často, zaznamenala jsem zvýšený výskyt fotografií na toto téma v mém telefonu. A z toho vznikla nová sekce na tomto blogu – jmenuje se „Jak zabavit batole“.

 

Najdete tam nápady, jejichž cílem je duševní hygiena rodiče a klid dítěte u zábavně-vzdělávací aktivity. Dneska srším :-)

 

Najdete to tady.

 

Anebo pod sekcí PHOTO v hlavním menu (dokud to nepřesunu jinam). Pokud mi zas něco uvízne v telefonu, „pošéruju“ ;-)

 

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now