Jak naplánovat prázdniny a nezbláznit se

May 20, 2016

Těšíte na letní prázdniny? Tady už to vypuklo. „Předsezóna“ je v plném proudu, pláže se začínají plnit nakrémovanými lidmi, trafiky vyměnily noviny za nafukovací zvířata a černoši na promenádě už zase prodávají kabelky od Prady. Začíná sezóna plná barev, jídla, hudby a nočních flámů! Pro místní pohroma, pro nás – záleží na úhlu pohledu. Jelikož nejsme turisti, ani nejsme úplně „místní“, vezmeme si z toho, co budeme chtít. Já se třeba těším na výlet lodí do Cinque Terre. Můj muž na večerní aperitiva. A naše holčička nejspíš na nepřetržitou party u vody.


Jelikož si dovedu představit, jak náročné je prázdninové plánování s dětmi, rozhodla jsem se vám na svém blogu trochu pomoci. Pamatuju si na svoji mámu, která vždycky před prázdninami do detailu naplánovala každý týden, abychom přesně věděli, co se kdy bude dít. Byla to taková naše dobrodružná mapa. A stejně dobrodružnou mapu jsem sestavila i pro vás. Ať už pojedete za námi do Itálie, k babičce do Třeboně, nebo na hrad Kokořín – pro to všechno máte v plánovači ikonky. Mrkněte do sekce Bonusy, anebo stahujte zde  – ÚPLNĚ ZDARMA – velký prázdninový plánovač pro celou rodinu! (Taky cítíte ty ohňostroje? Já jo - mám z něj totiž fakt radost!)

 

 Návod k použití:

 

  • Plánovač se dělí na dvě části: legendu a kalendář na měsíce červenec a srpen 2016. Vše je určeno k vytisknutí, malování, třeba i k vystřihování, prostě k tvoření...

  • V legendě naleznete symboly pro nejrůznější aktivity, které můžete využít. Anebo si vymyslete úplně nové, vlastní. Máte rádi třeba sushi? Nebo picnic? Udělejte si to "hezký" :-)

  • Symboly jsem vymýšlela tak, by je mohl kdokoli snadno napodobit – a přepsat do kalendáře.

  • Používejte různé barvy, anebo k symbolu do kalendáře vždy napište iniciály, koho se aktivita týká.

  • Pro rodiče s malými dětmi jsou připraveny speciální symboly, mezi kterými za nejužitečnější považuji symbol plenky. Nadšenci mohou užívat barevné pastelky pro vyznačení obsahu (fakt by mě zajímalo, jestli to někdo bude dělat :-))) Ale já jsem fakt před rokem a půl měla tabulku na kojení i výměnu plenek (matka začátečnice:-)))

  • Symboly jsou užitečné i pro děti, které ještě neumějí číst.

  • Druhou část plánovače tvoří tedy kalendář – vytiskněte si vždy příslušný týden, který si můžete vyvěsit na viditelné místo doma. Pokud máte nástěnku na magnetky (nebo ledničku), můžete každý den magnetem vyznačit, který je den.

  • Do nezaplněných políček můžete zpětně zapisovat (např. do bubliny), co se vám ten den povedlo, z čeho máte radost, co byl ten největší zážitek. Plánovače si pak můžete uschovat jako vzpomínku na tyhle prázdniny.

  • Inovacím se meze nekladou: vymyslete si vlastní symboly, stříhejte, vybarvujte, nebo se jen nechte inspirovat a vymyslete si vlastní se svým designem.

  • Jestli se vám tento nápad líbí, sdílejte na Facebooku, nad dortem v kavárně, anebo u piva, zkrátka kdekoli, kde budete mít pocit, že by to dotyčnému mohlo pomoci a udělat radost!

 

Tak hezký prázdniny!!!!

 

P.S. Jo a prosím vás - berte to s rezervou :-) Nezapomeňte, že někdy je zkrátka nejlepší plán, žádný plán! A s malými dětmi to platí dvojnásob :-))

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now