Vlog: Recept na farinatu

August 6, 2016

Foccacia, farinata, pesto genovese. Pustila jsem se do přípravy trojice jídel, které neodmyslitelně patří k Ligurii. Všechna se vyznačují velkou jednoduchostí, což pro začátek považuji za velmi přínosné. Na fenomenální bazalkové pesto se teprve chystám, jak se dělá foccacia si můžete přečíst (a podívat se na video) tady. A teď už je na řadě farinata, v Toskánsku známá také jako cecina nebo torta di ceci. Jedná se o „palačinku“ z cizrnové mouky (ceci = cizrna), do které můžete libovolně přidat třeba cibuli, mrkev, nebo pórek. Vyznačuje se také velkým množstvím olivového oleje.

 

Farinatu si tady v Ligurii můžete objednat v každé pizzerii. I tento pokrm potřebuje ke své přípravě velkou kamennou pec. Lze ji ale připravit i doma v troubě. Klasická farinata se peče na velké pánvi z bronzu – o průměru ještě větším, než je klasická pizza. Podává se například jako předkrm před těstovinami, nebo jako sendvič ve foccaci.

 

Farinata je velmi specifické lokální jídlo. Kromě Ligurie a Toskánska ji můžete ochutnat ve francouzském Nice (zde ji hledejte pod názvem socca), na Elbě (cecina) nebo na Sardinii (fainé).

 

Tolik teorie – praxi si můžete prohlédnout zde!

 

 

 

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now