Vlog: Na kurz pesta do Cinque Terre

August 28, 2016

Nikdy v životě bych si nemyslela, že tohle řeknu zrovna já: Ale! Musím si koupit hmoždíř! Tento zvláštní předmět, jehož existenci jsem měla zasunutou hluboce v podvědomí (tam někde u babičky na skříni), se totiž brzy dramaticky zapíše do seznamu vybavení naší kuchyně. Myslím to zcela vážně. Propadla jsem kouzlu bazalkového pesta. A od minulého týdne už chápu, proč ho mixér nenahradí. S dcerkou jsme totiž navštívily kurz přípravy pesta – kde jinde, než v Cinque Terre, protože lepší a stylovější kulisu k téhle činnosti prostě nenajdete.

 

Pokud někdy pojedete do Ligurie, a budete si chtít dopřát podobný zážitek – mrkněte se na stránky www.cinqueterretours.com, kteří tyhle zážitkový výlety pořádají. Jsou to naši kamarádi, kteří mají kořeny v této oblasti, znají tu každý kámen, a rozhodně se nemusíte bát, že byste se ocitli v „autobusové“ skupině čtyřiceti turistů. Skupinky jsou malé, milé a prostě prima. Stejně, jako ti, kteří je vedou. Zkrátka velký palec nahoru!

 

Tak a tady už posílám video, ve kterém kromě úžasné scenerie Cinque Terre najdete i docela podrobný návod na přípravu pesta – takže si „kus Itálie“ můžete připravit i doma. Moc mě mrzí, že se mi nepodařilo nacpat tam informací více, protože během kurzu jsme se dozvěděli ještě tak milion podrobností a zajímavostí, které vám na tenhle zvláštní zelený pokrm (nejlépe se hodí na těstoviny, do lasagní nebo jen tak na pečivo), hodí do úplně jiného světla. Velká rada: otevřete si k tomu místní (nebo jakékoli) bílé víno!

 

A pěknej den!

 

 

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now