4 důvody, proč milujeme Hintertux

February 12, 2017

Na konci všech cest, pod ledovcem Hintertux, najdete stejnojmennou vesničku, kterou si naše rodina přímo zamilovala. Není to jen tím, že je to tady opravdu „dítě-friendly“, ale i proto, že je nám v Hintertuxu „prostě dobře“. Znáte to? Na světě jsou místa, která se vám z nějakého neuchopitelného důvodu zaryjí do srdce – a máte tendenci se sem vracet. Za mě sem ještě patří pláž v San Terenzu (hlavně na jaře), horské cesty v italském regionu Valle d’Aosta a naše chata na Vysočině, v malé vesničce s dvaceti domky po jedné straně silnice končící rybníkem, kde kromě lesů, polí a malé kapličky „nic“ není – ale to je jiný příběh.


Hintertux jsme objevili vlastně úplně náhodou. Samozřejmě, že jsme o této oblíbené lyžařské destinaci už dříve slyšeli, nicméně neměli jsme důvod se sem vydávat. Když můj muž stěhoval naše věci do Itálie, zastavovali se s tátou v jistém hotelu Alpenhof, dvě hodiny jízdy odtud, v úplně jiném údolí. Hotel se jim moc líbil a manžel nám ho chtěl také ukázat. Později však omylem zamluvil hotel Alpenhof v Hintertuxu. Počáteční zklamání se ovšem přerodilo ve velkou lásku – a jsme odhodláni to jednoho dne dotáhnout až na tabuli „naši štamgasti“, která visí před vchodem do hotelové restaurace. Dovedete si představit, že existuje člověk, který tady byl už 110x? Někdy se zkrátka naše omyly a chyby mohou stát tím nejlepším, co nás kdy v životě potkalo.


A proč to tady máme tak rádi? Berte to jako inspiraci, pokud byste se sem chtěli někdy také podívat.


1.    Turistika – pokud vás baví chození po horách, pak vás Hintertux, okolní svahy a celé údolí, určitě nezklame. Za jasného letního počasí jsou zdejší výhledy s ledovcem v pozadí naprosto fascinující, nehledě na panenskou přírodu protkanou vodopády a potůčky, kde kromě hrstky dalších turistů a krav potkáte třeba i sviště. Zvláště „lovení“ tohoto zvířátka by naše dítě klidně zabavilo třeba na celý den. Palec nahoru musím dát i přehlednému značení turistických stezek v celém údolí a velkému výběru tras – pro pokročilé „horolezce“ až po pomalé chodce „se spícím batohem“ jako jsem já.

2.    Lyžování – lyžovat na ledovci Hintertux lze v různém rozsahu po celý rok. Pokud si tedy někdo chce prodloužit sezónu, má možnost. Navíc v březnu a dubnu tady bývá nádherné počasí. V případě, že se vám nechce platit drahý skipas a lanovku „nahoru“, můžete v zimě zůstat s dětmi v údolí – hned u hlavního parkoviště je malý kopec s několika dětskými vleky a kolotočem z pneumatik. Všechno zdarma!

3.    Aktivity pro děti – na děti se tady myslí na každém kroku, v létě i v zimě. V létě nás tady dostala síť „Flohparků“ – volně přístupných „bleších parků“, které poznáte podle maskota, modré blechy. Nejedná se o žádný lunapark, ale vymakaný systém, jak dětem hravou formou představit základní přírodní zákony. Jeden park najdete dole u lanovky nedaleko vodopádu. Hlavní atrakcí je obrovská houpačka – čím více se houpete, tím více napumpujete vody do sprchy nad vámi, která se vypíná ve chvíli, kdy tudy na houpačce „prolítnete“. Zábava na hodinu. Další park se nachází třeba u první stanice lanovky. Pokud popojdete více do kopce, rozvine se před vámi dřevěná soustava mlýnských kol, různých trychtýřů a koryt se stavidly – všechno je poháněno horským potůčkem. Jestli jste jako malí zbožňovali budování přehrad, patrně se vám odtud vůbec nebude chtít. V zimě můžete vyzkoušet třeba výše uvedený dětský vlek s kolotočem, anebo trampolínu na hřišti v centru vesničky.

4.    Hotel – jak už jsem naznačila, velkou roli v tom, proč to tady tak zbožňujeme, hraje ubytování. Lyžovat a chodit po horách nejde pořád. Je dobré mít i nějaký „plán B“, když jsou děti unavené, nebo není pěkné počasí. Hotel Alpenhof v Hintertuxu patří mezi špičku mezi rakouskými hotely a já jsem moc vděčná za to, že se nám tak hezky „připletl do cesty“. Při každém příjezdu máte pocit, že se vracíte domů. Rodina, která hotel vlastní, si totiž své hosty skutečně pamatuje – skoro vás vítá červený koberec s fanfárami. Vřelost tryská nejen z majitelů, ale i z personálu. Nenajdete tady zachmuřenou tvář – a co víc, nemáte pocit, že by to byla jen hra na turisty. Samotný hotel nabízí nepřeberné množství aktivit. Naleznete tady velký bazén s malým „oddělením“ pro děti. Dospělí uvítají soustavu snad deseti různých saun a parních lázní. Využít mohou i nejrůznější relaxační místnosti. Samozřejmostí je i dětský koutek, fitko, tělocvična, herna s kulečníkem a fotbálkem a spousta dalších „vychytávek“, které tady objevujeme s každou další návštěvou. Velmi vítám také organizované aktivity. V létě se můžete přidat k procházce s průvodcem po horách, na snídani při východu slunce, v zimě na sáňkování anebo večer s fondue v zapadlé horské chatičce. Vaří tady opravdu skvěle. Kromě snídaně a večeře je v ceně ubytování i teplý bufet po celé odpoledne, který uvítáte, pokud se s dětmi vrátíte z lyží dřív. Počáteční nevýhodou je cena. Hotel Alpenhof nepatří mezi laciné – ovšem útěchou může být, že pokud byste si chtěli všechny tyto aktivity platit samostatně, patrně by vás to vyšlo stejně, jako celé ubytování tady. Mimo hotel utratíte opravdu minimum. Alpenhof má navíc propracovaný věrnostní systém – čím častěji sem jezdíte, tím větší máte slevu. Nehledě na slevy, které vám posílají třeba k narozeninám. Pak není divu, že jsou lidé, kteří tady strávili Silvestr třeba 50x za sebou (seděli vedle nás v restauraci)! Pokud si tedy můžete připlatit, vřele doporučuji.

Takže, když to shrnu: skvělé podmínky pro turistiku i lyžování po celý rok v nádherné přírodě, nekonečné množství aktivit pro děti a ubytování na jedničku s hvězdičkou – to všechno dělá Hintertux výbornou destinací pro rodiny s dětmi. Kromě toho má místo zkrátka neuvěřitelně pozitivní energii. Čerstvý vzduch, nezapomenutelné výhledy a různé příběhy zapadlých vesniček tento pocit jenom umocňují. Zkrátka další místo, kde se cítíte „dobře na světě“:-)

 

Please reload

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now